DAILYLENTĖS

Dailylentės – vėl į madą grįžtantis namų interjero ir eksterjero dekoravimo būdas. Sienų kalimas dailylentėmis yra ilgalaikis sprendimas, todėl dailylentės turi būti pasirenkamos itin atsakingai. Reikia pasirinkti tinkamos medienos ir tinkamo apdirbimo lenteles.

Dailylenčių gaminimo procesas prasideda nuo rąsto nupirkimo. Tada rastas supjaunamas ir mediena išdžiovinama specialiose džiovyklose. Apdirbimo ceche mediena apdirbama ir tada procesas baigiasi kliento namuose. Gaminant dailylentes laikomės visų paruošimo ir apdirbimo technologinių reikalavimų. Taip užtikriname aukštą kokybę. Kokybę stengiamės kontroliuoti visų gamybos etapų metu. Gaminamos ne tik vidaus ir lauko dailylentės, bet ir specialios dailylentės pirtims.

Gaminant dailylentes laikomasi šių kokybės reikalavimų: mediena džiovinama specialiose kompiuterizuotose džiovyklose. Džiovinimo procesas vykdomas pagal specialias kiekvienai medienos rūšiai pritaikytas programas ir temperatūrinius rėžimus. UAB “Strielčių lentpjūvė” buvo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje pradėjusių gaminti šiurkštaus paviršiaus dailylentes fasadams. Gamybos technologijoje naudotasi skandinavų patirtimi ir rekomendacijomis. Šiuo būdu pagamintos dailylentės yra itin ilgaamžės, dėl gero impregnuojančių medžiagų sugėrimo. Ir net pirmosios mūsų lentpjūvėje pagamintos dailylentės vis dar išlikusios nepakitusios. Per ilgus metus šioms dailylentėms neprireikė nei restauravimo nei perdažymo.

Lauko dailylenčių kokybė priklauso nuo pačios medienos kokybės, nuo jos džiovinimo, obliavimo, apdirbimo kokybės. Gaminant lauko dailylentes dažniausiai naudojama eglė arba pušis. Šios medienos rūšys yra tankesnės ir atsparesnės aplinkos poveikiui. Ši mediena džiovinama moderniose džiovyklose, o vėliau frezų pagalba formuojama reikiama dailylentės forma.

Dailylenčių pasirinkimas
Renkantis dailylentes reikia apsispręsti kokio tipo dailylenčių norėsite – obliuotų ar neobliuotų. Neobliuotos dailylentės geriau sugeria dažus, dėl to jos geriau impregnuojamos ir ilgesnis jų tarnavimo laikas. Žinoma, jų dažymui reikia ir daugiau dažų. Obliuotos dailylentės pasižymi daug mažesniu dažų sugėrimu. Dėl to jos nėra tokios ilgaamžės. Tačiau obliuotos dailylentės yra daug švelnesnės.  Tad jas dažniausiai naudojame įrengiant patalpų interjerą. Mes savo gamybos ceche jas obliuojame 8 galvų obliavimo staklėmis ir taip užtikriname itin aukštą obliavimo rezultatą.

Renkantis dailylentes svarbu atsižvelgti į jų paskirtį, kur jos bus kalamos – viduje, lauke, pirtyje. Kokį aplinkos poveikį joms reiks “atlaikyti” – drėgmę, šaltį, karštį ir t.t. Mūsų įmonės specialistai pasirengę padėti renkantis lenteles ir patars kuris produktas Jums tinkamiausias.